Price ₹
9,50,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | three phase , single phase |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Mixing |
Price ₹
1,80,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Material | Stainless Steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam |
| Phase | three phase,single phase |
| Voltage | 1440 RPM |
| Warranty | 1 year ( manufacturing 0 |
Price ₹
1,80,000.00
| Others: | |
| Working Volume | standard |
| Working Volume LTRS | standard |
| Gross Volume LTRS | customize |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Manufactured By | shivam |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Depth MM | standard |
| Electricity Connection | single phase, three phase |
| Gear Box | standard |
| Gross Volume | standard |
Price ₹
1,50,000.00
| Others: | |
| Max. Mixing Mass | 2000 kgs |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Mixing |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard |
| Material | ss 304/316 |
Price ₹
1,52,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard |
| Material | ss 304/316 |
| Max. Mixing Mass | 2000 kgs |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
1,80,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Shivam Industries |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Drive Motor Power | standard |
| Finishing | mirror polish |
| Frequency | 50Hz |
| I Deal In | New Only |
| Material | Stainless Steel |
| Max. Mixing Mass | customize |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
| Powder Mixing | yes |
| Power | 2kW |
| Shape | U shape |
| Size | customize |
| Speed | customize |
| Usage/Application | Mixing |
| Voltage | 1440 rpm |
| Weight | as per machine |
if you are interested, please fill the below details: