Price ₹
1,80,000.00
₹1,80,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Shivam Industries |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Drive Motor Power | standard |
| Finishing | mirror polish |
| Frequency | 50Hz |
| I Deal In | New Only |
| Material | Stainless Steel |
| Max. Mixing Mass | customize |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
| Powder Mixing | yes |
| Power | 2kW |
| Shape | U shape |
| Size | customize |
| Speed | customize |
| Usage/Application | Mixing |
| Voltage | 1440 rpm |
| Weight | as per machine |
Price ₹
45,000.00
₹45,000.00
Price ₹
45,000.00
₹45,000.00
| GST | 24DIDPP4834F1ZB |
| Year of Establishment | 10 |
| Nature of Business | manufacturing |
| Turnover | 2cr |
| Legal Status | Sole Proprietorship |
if you are interested, please fill the below details: