Price ₹
3,00,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 100-500 L |
| Storage Material | liquid |
| Others: | |
| Brand | shivam |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 0-10 bar |
| Metal To Be Analysed | stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Mode Of Report | Hard Copy |
| Orientation | Horizontal Orientation |
| Product Type | verticals |
| Test Location | manufacturing unit |
| Testing Type | hydro test |
| Type Of Test Liquid | water |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Storage Material | Liquids |
| Others: | |
| Corrosion resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 1-10 Bar |
| Recommended Order Quantity | 01 |
| Mode Of Report | Hard Copy |
| Orientation | Vertical Orientation |
| Testing Type | Hydro Test |
| Type Of Test Liquid | Water |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 0-20 L, 500 L |
| Storage Material | Water |
| Others: | |
| Brand | shivam industries |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 0-10 bar |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Orientation | Vertical Orientation |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 0-20 L |
| Others: | |
| Brand | shivam industries |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 5-200 |
| Metal To Be Analysed | stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Mode Of Report | Hard Copy |
| Orientation | Vertical Orientation |
| Product Type | verticals |
| Test Location | manufacturing unit |
| Testing Type | hydro test |
| Type Of Test Liquid | water |
| Vessel Dimensions | standard |
Price ₹
25,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 0-20 L |
| Storage Material | Gas |
| Others: | |
| Flow Rate | 5 to 1000 |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 0-10 bar |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Orientation | Vertical Orientation |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 0-20 L |
| Storage Material | Water |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Flow Rate | 5 to 1000 |
| Material Grade | SS 316-304 |
| Max Design Pressure | 0-10 bar |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Orientation | Vertical Orientation |
if you are interested, please fill the below details: