Price ₹
1,35,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard, Customized |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
95,000.00
| Others: | |
| Electricity Connection | single phase, three phase |
| Main Gear Box | make, standard |
| Manufactured By | shivam |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
1,45,000.00
| Others: | |
| Powder Mixing | yes |
| Production Capacity | 50 kg |
| Shape | U shape |
| Design Type | Standard, Customized |
| Material | Stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
| Automation Grade | Semi-Automatic, Automatic |
| Brand | shivam industries |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
2,50,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic, Automatic, Manual |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Powder Mixing | yes |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
2,50,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Material | ss 304/316 |
| Max. Mixing Mass | 2000 kgs |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
2,00,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Brand | shivam |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | yes |
| Production Capacity | 500 kg |
| Shape | U shape |
Price ₹
1,20,000.00
| Others: | |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
| Powder Mixing | yes |
| Production Capacity | 1000 kg |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | shivam industries |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Material | Stainless steel |
| Material of Construction(Contact) | stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
1,40,000.00
| Others: | |
| Shape | U shape |
| Automation Grade | Semi-Automatic, Automatic |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Powder Mixing | yes |
Price ₹
95,000.00
| Others: | |
| Powder Mixing | yes |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial , powder mixing machine |
| Voltage | 1440 rpm |
| Automation Grade | Semi-Automatic, Automatic |
| Brand | Shivam Industries |
| Capacity | 50kgs to 10000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Customized, Standard |
| Material | Stainless steel |
| Material Grade | Stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
Price ₹
2,00,000.00
| Others: | |
| Material | Stainless steel |
| Material of Construction(Contact) | stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Operation Mode | Automatic |
| Powder Mixing | yes |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic, Automatic |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Electricity Connection | Three Phase |
Price ₹
1,50,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Capacity | 5kgs to 2000kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Main Gear Box | make, standard |
| Material | s.s 304,316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | yes |
| Shape | U- shape |
Price ₹
1,30,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | shivam |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard, Customized |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | yes |
| Production Capacity | 1000 kg |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Pharma |
Price ₹
1,10,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Standard, Customized |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
Price ₹
1,25,000.00
| Others: | |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | 3 phase |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Production Capacity | 1000 kg |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Pharma |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 25 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Material | ss 304/316 |
| Max. Mixing Mass | 2000 kgs |
Price ₹
1,20,000.00
| Others: | |
| Electricity Connection | single phase, three phase |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Manufactured By | shivam |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
1,85,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Capacity | 5 kgs to 20000 kgs |
| Design Type | Customized, Standard |
| Main Gear Box | make laxmi |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Production Capacity | 100 kg |
| Shape | U shape |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
1,85,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 5kgs to 2000kgs |
| Capacity (kg/hr) | upto 50 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | s.s 304,316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | powder mixing |
| Shape | U- shape |
| Surface Finish | mirror finish |
| Surface Treatment | mirror finish |
| Usage/Application | Industrial |
Price ₹
90,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Brand | shivam industries |
| Capacity | 25kgs to 2000kgs |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| Material | Stainless steel |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | shivam industries |
| Phase | Three Phase, Single phase |
| Powder Mixing | yes |
| Shape | U shape |
Price ₹
85,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic, Semi-Automatic |
| Design Type | Standard, Customized |
| Electricity Connection | single phase, three phase |
| Main Gear Box | make, standard |
| Manufactured By | shivam |
| Material | ss 304/316 |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Powder Mixing | powder mixer |
| Shape | U shape |
if you are interested, please fill the below details: