Price ₹
42,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | s.s 316 |
| Others: | |
| Color | Silver |
| Finishing Type | mirror finish |
| Inlet Pressure | 2 kgs |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Size | 142mm ,293 mm |
| Surface Finishing | mirror polish |
Price ₹
15,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial, pharmacutical industries |
| Material | Stainless Steel |
| Others: | |
| Brand | Shivam Industries |
| Color | stainless steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 304/316L |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Size | 293mm/ 142mm |
| Surface Treatment | mirror Polished |
Price ₹
50,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | laboratory, lab |
| Material | s.s 316L |
| Others: | |
| Brand | shivam |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Filter Type | round plate |
| I Deal In | New Only |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Operating Temperature | 2 kgs |
| Thickness Mm | 16 mm |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | S.S 316/304 |
| Others: | |
| Brand | SHIVAM |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing Type | MIRROR FINISH |
| Inlet Pressure | DEPEND FOR MATERIAL |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Size | STANDARD 293,142 |
| Surface Finishing | POLISH |
Price ₹
25,000.00
| General Details: | |
| Material | stainless steel |
| Others: | |
| As Per Customer Requirement | available |
| Brand | shivam |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | standard |
| Material Grade | 304,316,316L |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Operating Pressure | 5 kgs |
Price ₹
25,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | laboratory, lab |
| Material | s.s 316L |
| Others: | |
| Brand | shivam |
| Country of Origin | Made in India |
| Filter Type | round plate |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Thickness Mm | 16 mm |
Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | laboratory, lab |
| Material | s.s 316L |
| Others: | |
| Brand | shivam |
| Country of Origin | Made in India |
| Filter Type | round plate |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Thickness Mm | 16 mm |
if you are interested, please fill the below details: